Про нас

Привіт шановний відвідувач. Мене звуть Олена Шестак, я заводчик – кінолог, сертифікований КСУ. Мій розплідник лабрадорів знаходимося в місті Одеса, Україна і називається “La casa de Maria”, що в перекладі з іспанської означає просто “Будинок Марії”. Мері а якщо офіційно то Fruda Halaru Marya – наш перший лабрадор і саме вона відчинила нам двері у світ цих дивовижних собак, собачих виставок і всього іншого що складно висловити словами, але того що й так розуміють усі лабродористи і від чого дуже далекі люди у яких поки що немає лабрадора. На щастя, це просто виправити.

Декілька слів про породу. Назва “лабрадор ретрівер” дещо некоректна. Порода походить з острова Ньюфаундленд, а не Лабрадор. Історики вірять, що англійські рибалки завезли предків сучасних лабрадорів на Ньюфаундленд наприкінці 15-го століття і використовували для піднесення снастей та риби. Ці ранні рибальські собаки мали бути вкрай атлетичними і витривалими, оскільки рибалки займалися своїм промислом багато годин у холодних водах Атлантики. Крім того, схоже, що ранніх лабрадорів використовували також і на полюванні, однак чи мисливські навички розвинені у тих собак, яких завезли на Ньюфаундленд, або вони придбали їх після того, як собаки потрапили в Північну Америку невідомо. Після свого розвитку в Новому Світі, лабрадорів привезли назад до Англії у 18 столітті, де їх інтенсивно використовували на полюванні. Порода лабрадор ретрівер була офіційно визнана англійським Кеннел Клубом у 1903 році. Американський Кеннел Клуб визнав породу в 1917 році.

Сьогодні лабрадор ретрівер, один з найбільш відомих порід собак і в основному завдяки таким якостям як дружелюбність, розум та послух. Через це лабрадорів часто вирощують як мисливських собак для підношення битої дичини, собак компаньйонів (наприклад поводирів для незрячих людей), собак-рятувальників на суші та на морі, а також службових собак, які використовуються для пошуку наркотиків і вибухових речовин. Сподіваюся, що я не ображу почуття прихильників інших порід, але мені важко уявити собі настільки добру до людей, і особливо до дітей, собаку. Крім того, лабрадори вкрай енергійні і особливо в молодому віці можуть стати невичерпним стимулом рухливості для своїх господарів, які страждають від гіподинамії. Незважаючи на те, що лабрадори можуть робити багато, вони не підходять наприклад для охорони – для цього вони занадто доброзичливі. Як і всі інші собаки вони можуть загавкати на порушника або підозрілий шум, але це межа їхніх охоронних якостей. Ви також навряд чи знайдете лабрадора запряженого в собачу упряжку або лабрадора пастуха овець, це не тому що вони не можуть цього робити, вони просто не стануть, та й виводили породу зовсім не для того.

Вони ніколи не говорять про себе, але слухають коли це робиш ти і створюється таке враження, що твоя розповідь їм дуже цікава.

Джером К. Джером

Найбільше кохання на світі це кохання матері, потім собаки, а потім коханої людини.

– Польське прислів’я

Головне завдання свого розплідника ми вважаємо розведення лабрадорів, одночасно успішних і в шоу-рингу, і в польових випробуваннях. Не секрет, що на сьогоднішній день не всі лабрадори здатні полювати. Фактично мисливські та виставкові собаки розрізняються не тільки в цій здатності, але також фізично та за темпераментом. Основна характеристика мисливських лабрадорів – це функціональність і вона понад усе. Зовнішність собаки другорядна.

Мисливські лабрадори можуть навіть не завжди повністю відповідати стандарту породи. Лабрадори виведені для полювання, часто мають такі характеристики: більш довгі ноги по відношенню до розміру тіла; сухорляве атлетичне складання; вужчий ніж у лабрадора шоу класу череп; яскраво виражене бажання полювати і підносити високий рівень енергії. Темперамент лабрадора-мисливця це дуже важлива якість. Він повинен з великим бажанням працювати з людиною як на самоті, так і в компанії інших собак. Що ж можна сказати про шоу-лабрадори? Насамперед вони мають бути максимально наближені до стандарту породи.

Мета мого життя в тому, щоб стати настільки гарною людиною, наскільки про мене думає мій собака.

– Автор невідомий

Таким чином, заводчики шоу-лабрадорів ставлять фізичну правильність над мисливськими якостями, хоча правильний темперамент також важливий як і у мисливських лабрадорів. Типовий лабрадор шоу класу має такі характеристики порівняно з мисливськими: більш короткі ноги, більш важкий кістяк, ширша голова, можливий менший інтерес до підносу полювання, менша здатність переносити фізичний стрес на полюванні, спокійніший і невимушений характер. Кожен майбутній власник лабрадора вибирає сам для чого він бере цуценя, але я як заводчик дотримуюся тієї точки зору, що хоча б одному виробнику в парі бажано мати робочий сертифікат і водночас потрібно періодично брати участь у виставках.

Наші клієнти – наші друзі !

Трохи офіціозу

© 2013-2022 La casa de Maria